May
Genel

Kiralık Greenbox Film Stüdyo: Bugünlerde, büyük gişe rekorları kıran filmlerdeki fantastik arka planların sette çok etkileyici göründüğünü hepimiz biliyoruz. Yeşil ekranla görsel efekt sanatçılarından, editçilerden büyük yardım alarak, film yapımcıları inanılmaz bir özgünlük duygusu ile dünyalar yaratıyorlar.

Yeşil ekranın, yani Greenbox Sonsuz Fon arkasındaki teknik aslında 1900’lerin başına kadar uzanıyor. Mavi ekran, selüloit filmle daha iyi çalıştığı için ilk başta daha popülerdi. Yeşil renk, teşhir için kullanılan şahsiyetler veya resimler tarafından en az kullanılan renklerden biri olduğu seçildi. Artık Greenbox Video Stüdyosu, dijital film yapımının yükselişiyle birlikte daha yaygın ve pratik hale geldi. Film yapımcıları, artan erişilebilirlikten yararlanabilir.

Arka plan katmanı şeffaf yeşil ekrandır. Ön plan, görüntülenen son görüntüdür. Ekran, çekilecek görüntünün arkasına yerleştirilir. Stüdyo yeşil fonları, yüzen bir efekt oluşturmak için nesneyi tamamen çevrelemek için kullanılır.

Greenbox nedir ve nasıl çalışır?

Yeşil ekran, iki görüntünün veya video akışının katmanlaştığı yani birleştirildiği görsel efek (VFX) tekniğidir. Hollywood filmlerinden kamera arkası kliplerini veya çekim hatalarını izlediğinizde sette gördüğünüz yeşil miktarını gözden kaçırmanız imkansız.

Yeşil ekran, Greenbox Video Stüdyo temel olarak oyuncuların veya ön planın arkasına istediğiniz arka plan görüntülerini bırakmanıza izin verir. Film yapımında ve ayrıca haberlerde ve hava raporlarında istenen arka planı konunun, aktörün ya da sunucunun arkasına nispeten basit bir şekilde yerleştirmek için kullanılır. Bir arka plan mevcut olmadığında kurgusal, uzaylı, tarihi, fütüristik ve hatta erişilmesi zor bir konum gibi unsurlar eklemek için kiralık greenbox stüdyo kullanılmalıdır.

Film çekildikten sonra Post Prodüksiyon ekibi işi devralır:

  • Yeni arka plan çekime birleştirilir yani iki görüntü veya video akışı birlikte katmanlanır.
  • Chroma tuşu, seçilen rengi (genellikle yeşil) seçer ve onu saydam hale getirerek dijital olarak kaldırır. Bu, diğer görüntünün görünmesini sağlar.
  • Daha karmaşık 3B tekniklerle kullanıldığında, bu işlem karmaşık hareketli çekimlere herhangi bir yeni öğe (duman, ateş, yağmur vb.) ekleyebilir.

Teknik olarak, herhangi bir renk arka planını kullanabilirsiniz. Canlı, neredeyse neon yeşili standart tercihtir çünkü güçlüdür ve genellikle konudaki herhangi bir şeyden örneğin aktörün kıyafetleri, gözleri, saçları, aksesuarları belirgin şekilde farklı bir renktir.

Ancak yeşil her şey için işe yaramaz. Kurbağa Kermit’i yeşil perdede çekemezdiniz çünkü kaybolurdu Bu durumda, genellikle “ikinci sırada” renk olan mavi bir ekran kullanırsınız.

 

Related Posts

Leave A Comment