Nis
Genel

İçerik pazarlaması tamamen yazmakla ilgili değildir. Günümüz tüketicileri ve alıcıları her zaman tüm kanallarda faal olmaktadır. Bu, hedef kitlenizin büyük bir kısmının günün bir noktasında Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube ve diğer video dostu platformlarda olduğu anlamına gelir ve onlara ulaşmak istiyorsanız, pazarlama stratejiniz kesinlikle kurumsal video çekimi olmalıdır.

Günümüz pazarında  ve özellikle de COVID-19’dan kaynaklanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle baskın bir çevrimiçi varlık, kendi sektörünüzde güçlü, tanınabilir, güvenilir bir marka oluşturmanın ve rakiplerin önünde kalmanın anahtarı haline geldi. Birçok üretici, potansiyel müşterilere daha fazla müşteriyle bağlantı kurmak için fabrikalarını gezdirmek için video pazarlamaya yatırım yapıyor. Şirketinizi bilinir hale getirmek için fabrika tanıtım filmi iyi bir fikirdir.

Yatırım korkusu, bir video pazarlama programını değerlendirirken birçok pazarlamacı için başlıca engellerden biri olmaya devam ediyor. Ancak gerçek şu ki, önceden büyük bir yatırım yapmanıza gerek yok. Bankadaki hesabınızı bozmadan şirket tanıtım filmi çekimi için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak adına şu dört adımı izleyin:

Taahhütte Bulun

Yeni alanlara ve teknolojilere daldığında, pazarlamacıların alışılmadık veya yenilikçi yeni yöntemlere direnmesi kolaydır. Tekrar tekrar ertelemek yerine, ilk adım sadece kurumsal video çekimi denemeye karar vermektir.

Ekipmanınızı Toplayın

Firmanız için çekeceğiniz şirket tanıtım filmi çekimi bir Hollywood film stüdyosuna ihtiyaç duymaz. Aslında, modern akıllı telefonların çoğunda, pazarlama girişimleriniz için mükemmel videolar çekebilen yüksek kaliteli bir kamera bulunur. Sabit bir elle çekim yapamıyorsanız, çoğu büyük elektronik perakendecisinde 20 doların altında akıllı telefonunuza uyacak uygun fiyatlı tripodlar bulabilirsiniz. Işıklandırma, kamera ekipmanı, ses ekipmanı, daha iyi düzenleme yazılımı ve diğer prodüksiyon araçlarına yatırım yapabilirsiniz.

Ekibinizi toparlayın

Ekibinizde Instagram süperstarınız olmasa bile , sosyal medyanın ve genç nesiller arasındaki popülaritesi sayesinde tanıtım filmi çekimi  gündemde sizin de yer almanızı sağlayacaktır. Çalışanlarınız arasında bir yardım çağrısı yapın ve kimin dahil olmak istediğini ve daha da iyisi, video pazarlama çabalarınızın sorumluluğunu kimin üstlenmek isteyebileceğini görün.

Hangi Hikayeyi Anlatmak İstediğinize Karar Verin

Artık güdü, ekip ve araçlara sahip olduğunuza göre, ilk videonuzu planlamaya başlama zamanı. Markanızı etkili bir şekilde tanıtabilecek, her biri yolculuklarının farklı aşamalarında alıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olabilecek , aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç video türü vardır . Başlamanız için birkaç hikaye örneği :

Açıklayıcı

Bu video, şirketinizin bazı yönlerini ele alır ve bunu izleyicilerinize açıklar. Birçok marka bunu bir tür animasyonla yapar, ancak bir canlı çekim videosu eşit derecede iyi çalışır. En kamera dostu çalışanınızdan tesislerinizi gezmesini, on çalışanla işlerini neden sevdiklerini konuşmasını veya işletmenizin neden bir endüstri lideri olduğunu açıklamasını istemeyi deneyin. Bu tür bir iç iletişim film çekimi size pek çok fayda getirecektir.

Nasıl Yapılır

Nasıl Yapılır tanıtım filmi şirketinizin hizmetlerini alır ve video izleyicileri için bunların değerini gösterir. Bu videolar teknik bir izleyici kitlesinin ilgisini çekebilir, çünkü endüstriyel kavramların açıklanması veya yalnızca yazı veya reklamlarla özümsenmesi genellikle zordur. İyi bir Nasıl Yapılır videosuna örnek olarak, izleyicileri karmaşık önleyici bakım görevlerinde gezdirmek veya ürünlerinizle ilgili yaygın sorunları gidermeyi içerebilir.

Demo

Ürününüzü videoda göstermek, potansiyel alıcıları çekmenin etkili bir yolu olabilir. Bu, özellikle ürün türünüzün açıklanması zorsa veya pazara yeni ve yıkıcı bir ek varsa yararlı olabilir. Ne olursa olsun, alıcılar ne satın aldıklarını bilmek ister ve bir video demosu onlara göstermenin harika bir yoludur. Bu, yüz yüze bir müşteri için sunabileceğiniz bir ürün demosundan pek farklı değildir. Sadece çok daha geniş bir kitleye ulaşır.

Referans / Örnek Olay İncelemesi

Diğer şirketlerin sizin hakkınızda ne söylediği önemli. Videoda söylemelerini sağlayabilirseniz, geri bildirimleri değerli bir dijital pazarlama aracı olabilir. Bu tür videolar, bir dizi müşteriden alınan bir dizi referans olarak veya ürününüzün, hizmetinizin müşterilerinizden biri için nasıl bir çözüm sağladığına daha fazla odaklanmak olarak işe yarayabilir.

Ne tür bir tanıtım filmi çekimi kararı verirseniz verin, dikkat etmeniz gereken birkaç ortak faktör vardır. Bir senaryonuzun veya en azından bir taslağınızın olduğundan emin olun, böylece zamanınızı verimli bir şekilde çekebilirsiniz. Her videonun sonunda, izleyicileri bir şekilde şirketinizle etkileşim kurmaya teşvik eden bir harekete geçirici mesaj eklemeyi unutmayın. Harekete geçirici mesaj, site ziyaretçilerini  bir form göndermek veya yeni bir web sayfasına gitmek gibi bir işlem  yapmaya teşvik eden bir  metin bağlantısı, düğme, resim veya bir tür web bağlantısıdır.

Fabrika Turu

Bugün, müşterilerinizle yeni ve anlamlı yollarla bağlantı kurmak her zamankinden daha önemli. Birçok üretici, seyahat kısıtlamaları nedeniyle fabrikalarını potansiyel müşterilere sergilemek için fabrika tanıtım filmi kullanıyor.

Related Posts

Leave A Comment