Nis
Genel

Havadan çekim, konsept ilk ortaya çıktığından beri mütevazı bütçeli yapımlardan kaçan bir şey. Daha küçük kameralar, ucuz radyo kontrol teknolojisi ve şimdi dronların kitlesel olarak benimsenmesi, harika hava görüntüleri ve drone fotoğraf çekimi neredeyse her videografın ulaşabileceği bir yere getirdi. Ancak sinematik çekimler yapmak zordur çünkü drone ile çekim göründüğü kadar kolay değildir. Bununla birlikte, drone çekimleri, bir hikayeyi daha fazla anlatmaya yardımcı olmak için özel görsel öğeler ekledikleri için sinematografinin önemli bir parçasıdır.

Hava fotoğrafçılığı, gerçekten benzersiz bir anı veya perspektifi yakalamanıza olanak tanır. Emlak fotoğrafçılığı, düğünler, partiler, etkinlikler ve çok daha fazlası için kullanılabilir. Bir drone fotoğraf çekimi işi, fotoğrafçıların bir veya daha fazla yerde çekim yapmasını sağlayabilir. Hava platformları arasında dronlar, zeplinler, helikopterler, uçurtmalar, sabit kanatlı uçaklar ve uçaklar bulunur, ancak drone hava fotoğrafçılığı en yaygın olanıdır.

Müşteriler, hava fotoğrafçılarından veya kameramanlarından fotoğraflar, video klipler ve tamamen düzenlenmiş videolar ister. Bu kesinlikle kendi olanaklarınızla yapabileceğiniz bir şey değildir, bu nedenle özel bir etkinlik planlıyorsanız veya benzersiz bir şekilde ele geçirilmiş ticari veya gayrimenkul mülküne ihtiyacınız varsa, yardım için bir profesyonele başvurun. Çekiminizi planlamanıza yardımcı olacak bazı bilgilerle birlikte hava fotoğrafçılığı ve video maliyetlerini etkileyen faktörlere bakalım.

Drone Çekim Maaliyetleri

Hava veya drone fotoğrafçılığı için ortalama maliyet 150-350 ABD dolarıdır. Fotoğraf çekiminin uzunluğu, çözünürlüğü ve gerçekleştirilen hizmetlerin tümü, hava fotoğrafçılığı ve videografinin toplam maliyetini etkiler. 90 dakikadan uzun bir drone çekimi, ek saat başına 40-70 $ ekleyebilir.

Konuma, ekipmana, rakiplere ve istediğiniz hizmetlere ve bitmiş ürünlere göre drone çekimi fiyatları değişir. Bir hava fotoğrafçısı, yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar çekip düzenleyebilir. Fiyatlar, hedefinizin bir etkinliği yakalamak, özel bir görüntünün görüntülerini oluşturmak veya ticari görüntüler oluşturmak olup olmamasına bağlı olarak da değişecektir.

Hava Fotoğrafçılığı veya Hava Videosu İçin Özel Gereksinimler

Gökyüzünden en iyi görünen resimleri iyi yakalamak, sadece bir drone sahibi olmaktan daha fazlasını gerektirir. Mükemmel drone çekimi yakalamak için 3 ana ayarı göz önünde bulundurmanız ve bunları birlikte nasıl kullanacağınızı anlamanız gerekir.

Drone fotoğrafçılığında ustalaşmak ve harika sinematik çekimleri elde etmek için uygun ekipmanı kullanmalısınız. Dev bir drone ile büyük bir iç mekan çekimi çekemezsiniz ve mini bir drone ile yüksek irtifa çekimleri bekleyemezsiniz.

Drone fotoğrafçılığınızın sinematik görünmesi için dronunuzda doğru video kameraya ihtiyacınız var. Günümüzde çoğu insansız hava aracı, yetenekli entegre video kamera sistemleriyle iyi bir şekilde donatılmıştır. Aslında hangi drone kullanacağınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken ana özellikler drone’nun video yetenekleri olmalıdır.

İnsansız uçak sistemlerinin (UAS) ve insansız hava araçlarının (İHA) kullanımı büyük ölçüde düzenlenmektedir. Havadan profesyonel drone çekimi için özel lisanslar gerekebilir. Lisanslı drone operatörleri, sürücü ehliyetine benzer bir kart almak için bir testi geçmeli ve ayrıca uçaklarını kaydettirmelidir. Bu güvenlik önlemleri, insanları yerde güvende tutmak ve uçakları havada güvende tutmak için tasarlanmıştır.

Bir düğünü fotoğraflamak için, hava fotoğrafçılarının uçağı insanların üzerinden uçurmak için feragat almaları gerekir. Feragat işleminin işlenmesi ve alınması 14 ila 90 gün sürebilir, bu nedenle ertesi gün işi alabileceğini iddia edenlere karşı dikkatli olun. Bir hava fotoğrafçılığı çekimi planlarken, işletmenin uygun sorumluluk sigortasına sahip olduğundan emin olun. Uçakla çekimin zorluklarından dolayı hava fotoğrafçılığı ve videografisinde profesyonel drone çekimi daha fazla tercih edilen bir yöntemdir.

 

 

Related Posts

Leave A Comment